Німецька система Fach як приклад фахової класифікації голосів в сучасному вокально-оперному мистецтві
DOI:
https://doi.org/10.31866/2616-7581.5.1.2022.258147Ключові слова:
академічний вокал, співацький голос, класифікація голосів, система FachАнотація
Мета дослідження – проаналізувати принципи класифікації голосів за німецькою системою Fach через призму інтеграції українських співаків у світову музичну культуру. Методологія дослідження базується на застосуванні методу аналізу класифікації голосів, що дає змогу дослідити принципи детальної диференціації професійних голосів оперних співаків. Під час пошуку й аналізу відповідної літератури використані джерелознавчий та музично-теоретичний методи. Для обґрунтування висновків щодо принципів класифікації голосів було використано метод систематизації термінології та аксіологічний метод (для виявлення найбільш ціннісних професійних якостей вокаліста в кожній класифікованій групі). Наукова новизна дослідження. Проаналізовано принципи класифікації голосів в контексті їх доцільної фахової спеціалізації та зроблена екстраполяція принципів системи Fach в певні методики сучасної освітньої вокальної практики. Висновки. В процесі дослідження принципів класифікації співочих голосів Fach встановлено, що вона побудована на детальному аналізі фізичних, психологічних, емоційних та вокально-технічних можливостей співака в контексті запитів його професійної реалізації у сфері оперного виконавства. Конкурентне мистецьке середовище, що активно розширюється завдяки інтеграційним процесам, зумовлює необхідність чіткого розуміння цінності відповідних фахових можливостей і належного позиціювання себе в професійній сфері. Наявність цих об’єктивних запитів спонукає до їх врахування вже в процесі вокального становлення співака, що повинно відобразитися як у виборі певних елементів методики розвитку вокального апарату, так і в доборі навчального репертуару і розвитку художньо-образного мислення вокаліста.
Посилання
Antwerpen, S. (2014). Singen in der Schule. Ästhetische Bildungspotentiale des Singens und des Gesangs [Singing at school. Aesthetic educational potential of singing and song]. Waxmann [in German].
Kloiber, R., Konold, W., & Maschka, R. (2004). Handbuch der Oper [Opera Handbook]. Bärenreiter [in German].
Ostapenko, L. V., Narozhna, N. I., & Sinelnikova, V. V. (2020). Ways of renewal and modernization of art education in Ukraine. Image of the Modern Pedagogue, 3(192), 60-64. https://doi.org/10.33272/2522-9729-2020-3-60-64 [in Ukrainian].
Zakrasniana, Zh. M., & Melnychenko, I. V. (2018). Metody rozvytku vykonavskoi vyraznosti spivaka spetsialnosti "Akademichnyi vocal" [Methods of performing expressiveness development of the specialty "Academic vocal"]. Image of the Modern Pedagogue, 5(182), 78-81. https://doi.org/10.33272/2522-9729-2018-5%20(182)-78-81 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.