Деякі стилістичні особливості хорових обробок Раміза Мустафаєва («Платок» (Yaylıq) и «Эй, красавица» (Ey gözəl))
DOI:
https://doi.org/10.31866/2616-7581.2.2018.153374Ключові слова:
композитор, хор, капела, обробка, народна пісняАнотація
Актуальність дослідження полягає у зверненні до хорової творчості відомого Азербайджанського композитора Р. Мустафаева. Хорові обробки народних пісень посідають особливе місце у творчості композитора, охоплюють широкі і різноманітні жанри. Головною метою статті є виявлення характерних особливостей хорових обробок композитора на основі народних пісень, зокрема теоретичний аналіз хорових обробок на основі пісень «Платок» та «Эй, красавица». У статті використані теоретичні методи аналізу, розглянуті ладо-інтонаційні, ритмічні, гармонічні, фактурні особливості хорових партій. Різні стилістичні особливості хорових обробок можуть бути розглянуті як наукова новизна статті. У хорових обробках Р. Мустафаєва можливості вокального голосу, в першу чергу, узгоджуються з основними стилістичними особливостями виконання народних пісень. Обізнаний у секретах народної музики композитор, поряд з виявленням вокальних можливостей колективу, звертає особливу увагу на розкриття образно-емоційного змісту у цих піснях. Необхідно відмітити роль фортепіанного акомпанементу в хорових обробках. Цей інструмент не виступає акомпануючим, так як темброві особливості фортепіано використовуються з великою майстерністю.Посилання
Qafarova, Z.H. (2009). Ramiz Mustafayev [Monograph]. Baku: Səda [in Azerbaijani].
Yusifova, A. (2004). Azərbaycan xalq melodiyalarının işlənməsi və aranjimanı [The development and arrangement of folk melodies in Azerbaijan]. Baku: Adiloğlu [in Azerbaijani].
Zöhrabov, R. (2001). Ramiz Mustafayev. Musiqi dünyası, 3-4 (9), 78-81 [in Azerbaijani].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Айнур Гумбатова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.